«ر» حرف اول آقاروح‌الله(ره) است


خواننده با مطالعه «ر» تصویری دیگر از فرزندان آقا روح‌الله(ره) را می‌بیند که زن و فرزند خود را رها می‌کنند و حاضر نمی‌شوند با آنها وداع کنند تا مبادا در مسیری که در آن قدم گذاشته‌اند تردید کنند.

پدرانی برای تمامی مستضعفین جهان


پاسخ به چرایی حضور در یک کشور دیگر و جنگیدن کیلومترها دورتر از خاک سرزمین‌شان است.

افسانه بنیادگرایی مسلمانان در بوسنی


هاجرو از ساکنین گورنیا ماوچا می‌گوید: “ما عقیده داریم داعش از بدنه اصلی اسلام منحرف شده است.” با این وجود او اضافه می‌کند، ما همچنان از آموزش‌های نصرت امام اویچ پیروی می‌کنیم.” او یک روحانی بحث‌برانگیز ساکن گورنیا ماوچا است که هم‌اکنون در کنار هم‌پیمانان القاعده با نام جبهه النصره در سوریه در حال جنگ است.

فراری به مدت چهارده سال: شکار راتکو ملادیچ، قصاب بوسنی(بخش اول)


ملادیچ به زنان مسلمان به اسارت درآمده که وحشت زده بودند اطمینان داد که عزیزانشان در جای امنی هستند اما در همان زمان سربازان او در حال جمع کردن و سلاخی ۸۰۰۰ شوهر و فرزندشان بودند

نقدی بر کتاب “ر”


با این حال پرداخت وجه عاشقانه زندگی شهید نباید با عدم پرداخت یک فصل زندگی و حذف جنگ و … همراه شود، کما این که در این کتاب با این عدم پرداخت سهوی و یا عمدی مواجه هستیم.

آیت الله جنّتی در جنگ بوسنی ۲


سال ۱۹۹۲ میلادی (۱۳۷۱شمسی) آیت الله احمد جنتی به عنوان نماینده رهبری در حوزه بالکان در سفر به بوسنی و کرواسی، ضمن بازدید از اردوگاه آوارگان جنگ بوسنی با رهبر مسیحیان کاتولیک کرواسی و سایر مقامات بلندپایه طرف های جنگ، دیدار کرد

نامه به سفیری که هرگز منصوب نشد


پیش از شروع به کار، یکسری به جاده کاکانی بزن یکسر هم به مزار قدیمی موستار بزن. یاد و پیمانی تازه کن با رسول و نواب. شروع کاری برکت دارد. راستی یک پیگیری مختصر هم بکن که چرا نیکنام یادمان ندارد. غربت آن روزهایشان کافی است نگذاریم غریب‌تر بمانند.

درباره دو شهید بدون مرز!/ اگر این دو کتاب نبود…


تا به حال کتاب‌های خاطرات زیادی خوانده بودم اما درباره شهدای برون‌مرزی کتابی نخوانده بودم تا این که «ر» و «رسول مولتان» به دستم رسید. دو کتاب درباره مردانی که از عافیت خود و خانواده گذشتند و رفتند تا پرچم نهضت جهانی انقلاب اسلامی را در دیگر سرزمین‌ها برفراشته کنند و الحق که این کار را به شایستگی به سرانجام رساندند و مزدشان را نیز با نثار خون خود گرفتند.

قافله سالار روشنی


در «ر» باز هم برادران کاری کرده که پیش از آن کمتر در کتب دفاع‌مقدس انجام شده و به مخاطبش نشان داده با نویسنده و کتابی روبه‌رو است که تا پیش از این نبوده است

این چنین بوسنی شد کربلای رسول حیدری


رسول حیدری برای من شخصیت جذابی است چرا که او جمع صفات و ویژگی هایی است که “انسان عصر انقلاب اسلامی” به آن محتاج است. رسول، انقلابی است و مصالح انقلاب بر پسند ها و برنامه های شخصی زندگی اش ارجحیت دارند

وصیت نامه

وصیت نامه

“بسم الله الرحمن الرحیم”

(إِنَّ السَّاعَهَ آتِیهٌ أَکَادُ أُخْفِیهَا لِتُجْزَىٰ کُلُّ نَفْسٍ بِمَا تَسْعَىٰ ) ” قرآن مجید طه-۱۴”

با سلام و درودهای فراوان به پیشگاه صاحب الامر ولیعصر آقا امام زمان سلام الله علیه و با درود بسیار بر روح پاک و طیب بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آقا امام خمینی (رضوان ا…تعالی علیه) و با نثار خالصانه ترین احترامات وسلام فراوان به پیشگاه ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای حفظ ا… و با نثار زیباترین سپاس ها به پیشگاه ارواح طیبه شهدای  اسلام ازآغاز تا کنون.

با سلام اینجانب رسول حیدری فرزند ابراهیم متولد ۱۳۳۹ درکمال سلامتی جسم با استعانت از درگاه حضرت حق باریتعالی وصیت نامه خویش را به تحریر در می آورم. انشاء ا… مورد قبول درگاهش باشد.

فلاسفه و حکما بر این قائلند که فصل بین انسان و حیوان ناطقیت انسان است. ( الانسان حیوان ناطق) ولی فصل و تمایز بین انسانها با حیوانات و حتی انسانها با یکدیگر در دو جهت است، داشتن درد و غم غربت و فراق، فرق بین انسان و حیوان درد داشتن و صاحب درد بودن است، به گفته شهید مطهری (ره) درد انسان فقط درد خداست، درد دوری از حق است و میل بازگشت به قرب حق و جوار رب العالمین است… .

و اما درد ما درداسلام است، درد مظلومیت حسین (ع) در کربلاست، درد نامردی های روا داشته درحق مولایمان علی (ع) است، درد ما درد اسارت جانکاه میلیون ها مسلمان است، درد ما درد دوری ازحق است…

درطی مدت ۱۲ سال گذشته درحال و هوای سالهای سیراب شدنمان از سرچشمه عشق ومحبت همیشه ازخداوند خواسته بودم شهادت را نصیبم کند، هر چند که یارای پرواز با پرستوها را داشتم اما پای بسته درآشیان خاکی در ماندم،و حالا خدایا شکوه ندارم تو بزرگتر از آنی که من حقیر از رحمت تو نومید باشم، تو غفور و بخشنده تر از آنی که من در زیر بارمعاصی ها ناامید شوم، ولی پروردگارا هر چه هست قسمت می دهم به تنهایی علی (ع) و به مظلومیت حسن (ع) و به خون حسین (ع) مرا در جوار رحمت خود بپذیر.

خدایا تو خود میدانی که درد استغاثه مسلمانان، درد نوامیس برباد رفته مان و زنان به بردگی برده شده مان مرا به قیام فرا می خواند، تو خود یاری ام ده و یاد و ذکر خود را بر من مستولی بخش، و قلبم را از ایمانت اطمینان بخش.

“اللهم رزقنا توفیق شهاده فی سبیلک”

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاه ۲۵/۵/۷۱

رسول حیدری