جنگ ایده ها: تجمع صرب های موافق و مخالف دولت بوسنی


صرب‌های بوسنی بین سال‌های ۹۲ تا ۹۵ میلادی برای جدایی و الحاق به همسایه خود صربستان مبارزه کردند. این درگیری با صد هزار کشته پایان یافت و مرزهای خارجی این کشور دست نخورده باقی ماند. اما کشور به دو منطقه تقسیم شد. جمهوری صرب بوسنی و فدراسیون بوسنی و هرزگوین. هرکدام مؤسسات شبه دولتی داشته و توسط یک دولت مشترک به هم متصل هستند. ریاست جمهوری سه نفره و یک مجلس

برگزاری مسابقه کتابخوانی ر


مسابقه کتابخوانی ر در شهرستان ملایر برگزار می شود

خواب آمریکا برای تجزیه منطقه چگونه تعبیر خواهد شد


درست در همین نقطه است که تحلیل­گران غربی به یاد تجربه‌ی متفاوت بوسنی و صلح دیتون می‌افتند و بر اساس آن تجربه، تجزیه کشورهای منطقه بر اساس مذهب و قومیت و تقسیم کشور بین گروه‌های درگیر در جنگ را تجویز می‌کنند…

جنگ در سوریه: آنچه آمریکا می‌تواند از جنگ بوسنی بیاموزد


در سوریه، آمریکا سیاست ساده‌انگارانه خود را بر جمله “اسد باید برود” استوار کرده است. بدون هیچ نقشه تمام‌عیار برای آنچه پس از آن رخ خواهد داد. فرض آن است که یک دولت از شورشیان سریعاً مشروعیت را کسب خواهد کرد. برای حفظ این ایده تخیل آمیز، شورشیان به ظاهر میانه‌رو نمایش داده می‌شوند، در حالی که در عمل آن‌ها هرچیزی هستند جز میانه‌رو. ما فراموش کرده‌ایم که هسته حمایت از رئیس‌جمهور بشار اشد اقلیت‌های شیعه و علوی و نیز مسیحیان سوریه هستند. آن‌ها از انتقام گروه‌های تندروی نفوذ کرده در بین مخالفین جان به در نخواهند برد. سنی‌های میانه‌رو که ممکن است بتوان دولتی جدید و پایدار با پشتیانی آن‌ها برپا کرد در حال فرار به اروپا هستند.

چهلم مادر شهید حیدری برگزار می شود


این مراسم جمعه، ۲۰ فروردین ماه از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ در کانون توحید واقع در تهران، میدان توحید، […]

حقوق بشر، عقلانیت و عاطفه‌گرایی


نتیجۀ اخلاقی که از روایت‌های ریف می‌گیریم، این است که متجاوزان به عنف و قاتلانِ صرب خودشان را ناقض حقوق بشر نمی‌دانستند؛ زیرا این کار‌ها را نه با انسان‌های هم‌نوع خود، بلکه با مسلمانان انجام می‌دادند.

اطلاعاتی درباره جنگ ناشناخته حزب‌الله در بوسنی


روزنامه الاخبار لبنان، پنجم فوریه سال جاری با انتشار گزارشی به قلم علی یحیی، به بررسی نقش جمهوری اسلامی […]

به نام مادر شهید


و این ذریه زهرای مرضیه سلام الله علیها دار فانی را وداع گفته است تا در کنار فرزند شهیدش آرام بگیرد…

مستند “رسول”


دانلود مستند “رسول” کاری از موسسه روایت فتح می باشد که در ۳ قسمت تولید شده است

«ر» حرف اول آقاروح‌الله(ره) است


خواننده با مطالعه «ر» تصویری دیگر از فرزندان آقا روح‌الله(ره) را می‌بیند که زن و فرزند خود را رها می‌کنند و حاضر نمی‌شوند با آنها وداع کنند تا مبادا در مسیری که در آن قدم گذاشته‌اند تردید کنند.

وصیت نامه

وصیت نامه

“بسم الله الرحمن الرحیم”

(إِنَّ السَّاعَهَ آتِیهٌ أَکَادُ أُخْفِیهَا لِتُجْزَىٰ کُلُّ نَفْسٍ بِمَا تَسْعَىٰ ) ” قرآن مجید طه-۱۴”

با سلام و درودهای فراوان به پیشگاه صاحب الامر ولیعصر آقا امام زمان سلام الله علیه و با درود بسیار بر روح پاک و طیب بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آقا امام خمینی (رضوان ا…تعالی علیه) و با نثار خالصانه ترین احترامات وسلام فراوان به پیشگاه ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای حفظ ا… و با نثار زیباترین سپاس ها به پیشگاه ارواح طیبه شهدای  اسلام ازآغاز تا کنون.

با سلام اینجانب رسول حیدری فرزند ابراهیم متولد ۱۳۳۹ درکمال سلامتی جسم با استعانت از درگاه حضرت حق باریتعالی وصیت نامه خویش را به تحریر در می آورم. انشاء ا… مورد قبول درگاهش باشد.

فلاسفه و حکما بر این قائلند که فصل بین انسان و حیوان ناطقیت انسان است. ( الانسان حیوان ناطق) ولی فصل و تمایز بین انسانها با حیوانات و حتی انسانها با یکدیگر در دو جهت است، داشتن درد و غم غربت و فراق، فرق بین انسان و حیوان درد داشتن و صاحب درد بودن است، به گفته شهید مطهری (ره) درد انسان فقط درد خداست، درد دوری از حق است و میل بازگشت به قرب حق و جوار رب العالمین است… .

و اما درد ما درداسلام است، درد مظلومیت حسین (ع) در کربلاست، درد نامردی های روا داشته درحق مولایمان علی (ع) است، درد ما درد اسارت جانکاه میلیون ها مسلمان است، درد ما درد دوری ازحق است…

درطی مدت ۱۲ سال گذشته درحال و هوای سالهای سیراب شدنمان از سرچشمه عشق ومحبت همیشه ازخداوند خواسته بودم شهادت را نصیبم کند، هر چند که یارای پرواز با پرستوها را داشتم اما پای بسته درآشیان خاکی در ماندم،و حالا خدایا شکوه ندارم تو بزرگتر از آنی که من حقیر از رحمت تو نومید باشم، تو غفور و بخشنده تر از آنی که من در زیر بارمعاصی ها ناامید شوم، ولی پروردگارا هر چه هست قسمت می دهم به تنهایی علی (ع) و به مظلومیت حسن (ع) و به خون حسین (ع) مرا در جوار رحمت خود بپذیر.

خدایا تو خود میدانی که درد استغاثه مسلمانان، درد نوامیس برباد رفته مان و زنان به بردگی برده شده مان مرا به قیام فرا می خواند، تو خود یاری ام ده و یاد و ذکر خود را بر من مستولی بخش، و قلبم را از ایمانت اطمینان بخش.

“اللهم رزقنا توفیق شهاده فی سبیلک”

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاه ۲۵/۵/۷۱

رسول حیدری