تمدید فراخوان حضور در سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا


فراخوان شرکت در پیاده روی مارش میرا تا تاریخ ١٣٩٧/١/٢٧ تمدید شد.

فراخوان حضور در سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا


تشکل مردم‌نهاد رهروان ستارگان هدایت با همکارى کالج فارسی بوسنیایى، به مناسبت بیست و سومین سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا برگزار می‌کند:

گردهم‌آیی بین‌المللی فعالان صلح و مقاومت در بوسنی و هرزگوین، هم‌زمان با راه‌پیمایی مارش میرا

صرب‌ها و کروات‌ها چگونه قصد داشتند بوسنی را تقسیم کنند؟


او به ما گفت که او با میلوشویچ توافق کرده تا دو تیم در راستای عادی‌سازی روابط میان صربستان و کرواسی کار مذاکره کنند. با این حال، لازم بود که ایده اصلی این مذاکرات را پنهان نگه داریم…

دیتون یک اجبار بود نه یک انتخاب!


البته امروز خیلی‌ها ممکن است بگویند امضای توافق‌نامه اشتباه بود و باید جنگ ادامه پیدا می‌کرد. این افراد شرایط آن زمان را مدنظر قرار نمی‌دهند و از دور به ماجرا نگاه می‌کنند…

کربلای سرپل ذهاب


در اینجا،
در کربلای سرپل
چه می‌بینی؟

جرقه‌ای رو به خاموشی


به بهانه‌ی ۱۹ اکتبر سالمرگ علی عزت بگوویچ، رییس‌جمهور فقید بوسنی

نقد و بررسی کتاب «ر»


متن سخنرانی احمد شاکری نویسنده و منتقد ادبی کشور در نشست نقد و بررسی کتاب «ر» در کتابخانه عمومی پیروزی تهران: […]

بوسنی، مهره شطرنج روسیه


یک بوسنی هم‌پیمان با ناتو مطلوب بانیا لوکا و مسکو نیست و آن‌ها هرچه در توان دارند انجام خواهند داد تا جلوی آن را بگیرند. در نتیجه روسیه یک شبه تبدیل به قهرمان ملی‌گرایان صرب و کروات بوسنی می‌شود. کرملین اکنون منتظر است تا نتایج تلاش‌های خود را در انتخابات سال ۲۰۱۸ بوسنی ببیند.

مراسم گرامی داشت بیست و سومین سالگرد شهادت سید محمد حسین نواب


در این مراسم نمایندگان جامعه اسلامی، مفتی فعلی موستار و مفتی سابق این شهر رایزن فرهنگی ایران و محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین و مسولین نهادهای ایرانی در بوسنی و به همراه دوستان و دوستداران این شهید شرکت داشتند

روز گمشدگان: یادبود قربانیان جنگ بوسنی


ساعت حدود هشت و نیم شب بود، یک سرباز که یونیفرم پلنگی پوشیده بود را روبروی خانه دیدم. زن‌ها و بچه‌ها در باغچه جمع شده بودند. وقتی سربازها شروع به تیراندازی کردند، من به نزدیک‌ترین خانه فرار کردم. یک همسایه ۸ روز از من در آنجا مراقبت کرد.

دست نوشته از شهید به مناسبت فاجعه هفتم تیر

فاجعه هفتم تیر یکی از نقاط روشن حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. روز که در آن منافقین کوردل جان ۷۲ تن از یاران صدیق این انقلاب را گرفت و به میهمانی خداوند عزوجل دعوت نمود. در روزی که شهید بهشتی و یارانش شهد شیرین شهادت نوشیدند و دل از دنیای زمینی انسان ها جدا کردند. هر چند در این سالها پرده از بسیاری از مطالب و اسناد گوناگونی از فاجعه ۷ تیر برداشته شده است اما اسنادی که از شهید والامقام رسول حیدری برای نسل های بعدی به یادگار مانده است مهر تاییدی است بر عمق فاجعه هفتم تیر. دست نوشته ای که در آن سردار شهید رسول حیدری که قریب به یک دهه بعد از حادثه هفتم تیر ۱۳۶۰ و در حالی که فرماندهی نیروهای ایرانی اعزامی به بوسنی را برای حمایت از مردم بی گناه و مسلمان این کشور بر عهده داشت توسط عوامل دژخیمان استعمار که این بار از آستین صرب ها به بیرون آمده بود به شهادت رسید، شرح ماوقع را که خود مشاهده کرده به رشته تحریر در آورده است.

در این دستنوشته، شهید حیدری که بنا بر مسئولیت محوله دقایقی پس از حادثه به محل انفجار حزب جمهوری اسلامی اعزام شده بود در عین اینکه به ثبت و ضبط اسامی شهدا و حادثه دیدگان پرداخته است منویات قلبی خود و عمق فاجعه را در برگه گزارش خود نیز به یادگار گذاشته است.

scan0068

90885_204

90887_762

90888_751

5

ننگتان باد ای قابیلیان تاریخ ای جلادان بی شرم  بنگرید بنگرید ببینید که چه کرده اید چه انسانهایی را به خاک انداخته اید پست هستید منطقتان فقط با اعمال چنگیز و یوسف سقفی قابل مقایسه است ، ای روبه صفتان زشتخو ما هم می دانیم ، می دانیم همین بلا را هم بر سرتان بیاوریم . انقلاب عزیزمان کشتن را هم به ما آموخته ، تبرا را هم به ما آموخته ولی اماممان امام عزیزمان مهارمان را کشیده است او نمی گذارد خاصیت امام بودنش همین است او صبر دارد و صبور است ولی می دانید اگر احساس تکلیف بکند چه می شود ملت آری همین خلق شما سوراخ خزیدهای بی شرم را در چنگالش نابود می کند همانطور که تاکنون نابود کرده است مگر قدرت شیطانی شما از آن لعنتی محمد رضا بیشتر است یا از آن مزدور پست آمریکا (عراق) . چه فکر کرده اید نابودتان می کنیم اگر الان مسئله جنگ نبود می دانستید که چه بر سرتان می آوردیم ولی حیف که باید لوله های سلاحمان روبه بیرون باشد ولی خونهایمان شما را راحت نخواهد گذاشت ، دیدید چمران ، خون چمران چه بلایی برسرتان آورد و مطمئن باشید خون این ۷۰تن ازیاران حسین زمان شما را که هیچ آمریکا را رها نخواهد کرد و تا نابودی کلیه مستکبرین جهان و به حاکمیت رسیدن مستضعفین و ظهور مهدی این خون جوشش خواهد داشت آنقدر که همه قدرتهای پوشالی را نابود کند:

مرگ بر آمریکا دشمن شماره یک مستضعفین
مرگ بر تمامی ایادی داخلی و خارجی آمریکا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *