برگزاری بیست و پنجمین سالگرد شهادت شهید رسول حیدری و شهید محمد آودیچ در بوسنی


سلیمان افندی چلیکوویچ در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطراه شهدای جنگ بوسنی و هرزگوین، جمهوری اسلامی ایران را یکی از دوستان واقعی و راستین بوسنی و هرزگوین عنوان کرد که در تمام شرایط به خصوص روزهای سخت و دشوار جنگ در کنار دولت و مردم بوسنی ایستاد.

دعوت به نشست «سلام سارایوو»


از کتاب های «لبخند من، انتقام من است» ، «کارت پستال­هایی از گور» و «خداحافظ سارایوو» در این مراسم رونمایی خواهد شد.

تمدید فراخوان حضور در سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا


فراخوان شرکت در پیاده روی مارش میرا تا تاریخ ١٣٩٧/١/٢٧ تمدید شد.

فراخوان حضور در سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا


تشکل مردم‌نهاد رهروان ستارگان هدایت با همکارى کالج فارسی بوسنیایى، به مناسبت بیست و سومین سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا برگزار می‌کند:

گردهم‌آیی بین‌المللی فعالان صلح و مقاومت در بوسنی و هرزگوین، هم‌زمان با راه‌پیمایی مارش میرا

صرب‌ها و کروات‌ها چگونه قصد داشتند بوسنی را تقسیم کنند؟


او به ما گفت که او با میلوشویچ توافق کرده تا دو تیم در راستای عادی‌سازی روابط میان صربستان و کرواسی کار مذاکره کنند. با این حال، لازم بود که ایده اصلی این مذاکرات را پنهان نگه داریم…

دیتون یک اجبار بود نه یک انتخاب!


البته امروز خیلی‌ها ممکن است بگویند امضای توافق‌نامه اشتباه بود و باید جنگ ادامه پیدا می‌کرد. این افراد شرایط آن زمان را مدنظر قرار نمی‌دهند و از دور به ماجرا نگاه می‌کنند…

کربلای سرپل ذهاب


در اینجا،
در کربلای سرپل
چه می‌بینی؟

جرقه‌ای رو به خاموشی


به بهانه‌ی ۱۹ اکتبر سالمرگ علی عزت بگوویچ، رییس‌جمهور فقید بوسنی

نقد و بررسی کتاب «ر»


متن سخنرانی احمد شاکری نویسنده و منتقد ادبی کشور در نشست نقد و بررسی کتاب «ر» در کتابخانه عمومی پیروزی تهران: […]

بوسنی، مهره شطرنج روسیه


یک بوسنی هم‌پیمان با ناتو مطلوب بانیا لوکا و مسکو نیست و آن‌ها هرچه در توان دارند انجام خواهند داد تا جلوی آن را بگیرند. در نتیجه روسیه یک شبه تبدیل به قهرمان ملی‌گرایان صرب و کروات بوسنی می‌شود. کرملین اکنون منتظر است تا نتایج تلاش‌های خود را در انتخابات سال ۲۰۱۸ بوسنی ببیند.

سالگرد شهادت شهيد رسول در بوسنی خرداد 90

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در اين مراسم « غلامرضا يوسفی»، سفير جمهوری اسلامی ايران در سارايوو و مسئولان و كاركنان نهادهای كشورمان شركت داشتند.

در مراسم مذكور پس از ادای فريضه نماز جمعه در مسجد سفيد شهر ويسوكو (مکانی که شهید آخرین نماز جمعه ی خود را در آن جا اقامه کردند)، شركت‌كنندگان در مراسم با حضور در محل شهادت شهيد رسول حيدری و شهيد «محمد آوديچ»، هم‌‌رزم بوسنيايی وی، در نزديكی شهر ويسوكو، ياد و خاطره اين شهيدان بزرگوار را گرامی داشتند.

در اين مراسم كه توسط نهاد بازسازی مناطق جنگ‌زده بوسنی روز جمعه، 20 خردادماه، ترتيب يافته بود؛ يوسفی، سفير كشورمان در بوسنی و يكی از هم‌رزمان آن شهيدان، جملاتی را به ياد و بزرگداشت حماسه حضور خالصانه اين رادمردان در روزهای آتش و خون در بوسنی مظلوم بيان كردند.

لازم به ذكر است شهيد رسول حيدری و همرزم بوسنيائيش شهيد محمد آوديچ، در يكی از روزهای سال 1994 ميلادی در هنگام دفاع از مسلمانان مظلوم بوسنی، توسط دشمنان بوسنی در منطقه ويسوكو به شرف شهادت نائل آمدند.

img_img_2803-small

img_img_2908-small

img_img_2870-small

img_img_2843-small

img_dsc08168-smallimg_dsc08173-small1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.